Skip to main content

DZIEŃ I

Tranzyt po terytorium Polski i Niemiec. Obiad po drodze.  Zakwaterowanie i nocleg w Niemczech.

DZIEŃ II

Po śniadaniu wyjazd do Paryża. Zwiedzanie najbardziej romantycznej stolicy świata: Wyspa La Cite – Katedra Notre Dame, Pałac Sprawiedliwości, Sainte Chapelle, Sorbona – jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie, Panteon, Centrum Sztuki i Kultury im. Georges’a Pompidou. Obiad. Przyjazd do hotelu,  zakwaterowanie i  nocleg.

DZIEŃ III

Po śniadaniu  przejazd do Paryża. Zwiedzanie Luwru, jednego z największych muzeów sztuki na świecie, w którego zbiorach znajdują się m.in. Mona Lisa oraz Wenus z Milo. Wyjazd do Wersalu, dawnej rezydencji królów Francji , zwiedzanie  zespołu pałacowego. Powrót do Paryża. Obiad. Wjazd na wieżę Eiffla i rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ IV

Po śniadaniu przejazd do Paryża. Spacer i zwiedzanie dzielnicy Montmartre w programie: Bazylika Sacre Coeur, Kabaret Moulin Rouge oraz Plac Pigalle. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ V

Po śniadaniu przejazd do Zamku Vaux le Vicomte-ok.60 km. Zamek wzniesiony w latach 1656-61dla Nicolasa Foqueta w stylu klasycyzującego baroku. Obok Wersalu najwybitniejszy XVII wieczny zespół parkowo-pałacowy we Francji. Budowla swym przepychem tak zdenerwowała Ludwika XIV, iż zadecydował o zgubie Foqueta, który ośmielił się budować wspanialsze pałace niż król. Obiad w okolicach Melun. Następnie przejazd  ok. 25 km do rezydencji królewskiej Fontainebleau. Dzieje zamku sięgające XII w.,z okresu panowania króla Ludwika VII Młodego. Siedziba m.in. Franciszka I, Henryka IV, Filipa IV.W Fontainebleau gościł m.in. car Rosji Piotr I. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ VI

Po śniadaniu wyjazd do Reims – ok. 150 km. Zwiedzanie miasta: w programie m.in. katedra Notre-Dame, romańska bazylika św. Remigiusza, pałac du Tau wizyta w La Ville Demoiselle połączona z degustacją szampana. Obiad (po drodze we własnym zakresie) Przejazd do Luksemburgu – ok. 200 km. Zwiedzanie: Stare Miasto, fortyfikacje i Pałac Książęcy.  Przejazd do hotelu w okolice Koblencji. – ok. 200 km. Nocleg.

DZIEŃ VII

Śniadanie. Przejazd do Polski, powrót w godzinach nocnych.

Zapytaj o wycieczkę:


    *Pole wymagane